Що таке авіаційна вантажна накладна?

Авіаційна вантажна накладна – це комплект документів на перевезення матеріальних цінностей повітряним транспортом, який складається з 3 екземплярів (оригіналів) и 9 копій (в тому випадку, якщо це типова авіаційна вантажна накладна) або з 3 екземплярів  і від 6 до 11 копій ( в тому випадку, якщо це основна авіаційна вантажна накладна).

Авіаційна вантажна накладна включає в себе всі данні, необхідні кожному з учасників транспортування вантажу повітряним транспортом. Так, наприклад, в ній вказуються найменування відправника та отримувача товару, перевізника, Їхні адреси, тариф на доставку продукції. Також передбачені графи для проставляння відміток кінцевим отримувачем про точність виконання вказівок, прописаних в документі, поля для внесення інформації про прийняття вантажу до відправлення.

Також в обов’язковому порядку в накладній фіксуються характеристики товару – його вага, габарити, маркування, кількість, опис, вказівки щодо способу завантаження та вивантаження, заявлена цінність відправлення, інформація про оплату сборів та їхнього платника.