Правила перевезення тварин

Правила, які застосовуються для перевезення ввезення ти вивозу тварин (собак, котів, тхорів, птахів, екзотичних та інших тварин) між державами-членами Європейського Суспільства було уніфіковано.

Ця Європейська регламентація (Постанова 998/2003/СІЕ) вступила в дію з 1 жовтня 2004 року. Починаючи с цієї дати будь-яка тварина, яка пересікає кордони Європейського Суспільства та інших держав, повинна дотримуватись певних вимог.

Загальний список необхідних документів для вивозу чи ввезення собак, котів, тхорів птахів, екзотичних тварин закордон:

  1. Електронна ідентифікація.

Вживленний під шкіру тварини мікрочіп повинен відповідати стандарту SO11784, SO11785.

Ідентифікація чітким клеймом (тільки до 2011 року), після цього єдиним прийнятним способом ідентифікації буде тільки мікрочіп.

  1. Ветеринарний паспорт міжнародного зразку (фото тварини, якщо вона досягла 1 року).
  2. Вакцинація проти сказу.

Лікар ветеринарної медицини робить відмітку у ветеринарному паспорті (назва вакцини, підпис, печатка, дата) після перевірки ідентифікації тварини. Терміни дії вакцинації залежить від використаної вакцини та не може перевищувати 1 рік. Вакцинація повинна бути проведена тварині у віці від 3 місяців та не більше ніж за 1 місяць до виїзду. Особа, що бажає перевезти тварину у віці до 3 місяців, повинна перед цим дізнатися в країні в’їзду, чи є дозволеним в цій країні в’їзд без вакцинації.

3.1 Комплексна вакцинація проти інфекційних захворювань собак, тхорів та котів.

  1. Форма 1 ВЕТ, 1 ВЕТ (СНД), ветеринарний сертифікат. Форма видається державною службою ветеринарної медицини не раніше, ніж за 3 дні до вивезення тварини закордон, сертифікат видається  державною службою ветеринарної медицини на кордоні та транспорті за 10 днів.
  2. Довідка про аналіз крові та титрування антитіл до вірусу сказу. Довідка видається між 4 та 12 місяцями після вакцинації проти сказу. Вивчення взятої на аналіз крові повинно проводитись в акредитованій лабораторії, а вміст нейтралізуючих антитіл повинен складати не менш, ніж 0,5 МЕ/мл.
  3. Дегельмінтизація та інсектоакарицидна обробка тварини, про що свідкують відмітки лікаря ветеринарної медицини ветеринарному паспорті. Ці процедури мають бути проведені додатково між 48 та 24 годинами до вивезення.
  4. Довідка про те, що тварина не має племінної цінності.
  5. Ліцензувальний контейнер для транспортування тварини, який надійно зачиняється.
  6. Сертифікат імпорту.