Helion Ukraine

Як організувати міжнародні перевезення: основні правила, які потрібно знати

Якщо маршрут вантажу передбачає перетин державних кордонів — таке перевезення вважається міжнародним. Для того, щоб воно пройшло успішно, перевізнику необхідно мати відповідну кваліфікацію і дотримуватися усіх вимог. Нижче опишемо основні правила, які вимагають вашої уваги.

 

Як правильно обрати вид транспорту для міжнародних перевезень

Одна з головних умов успішної доставки товару за кордон — вибір транспорту, яким буде здійснюватися транспортування.

1. Щоб зробити правильний вибір, спочатку визначтеся з видом вантажу, наприклад:

 • масовий. Основна характеристика такого вантажу — його вага або об’єм, вони вказуються в транспортних документах;
 • наливний — масла, нафта, рідке паливо;
 • насипний — зерно, вугілля, пісок;
 • ліс;
 • особливий вантаж — тварини, товари, які швидко псуються, небезпечні речовини.

Від виду вантажу залежать вибір виду транспорту, спосіб навантаження, перевезення і збереження вантажу, транспортні тарифи та правила страхування.

2. Після того, як визначитеся з видом вантажу, переходьте до вибору транспорту. Враховуйте наступні фактори: час доставки, необхідну частоту відправки вантажів, здатність не відхилятися від графіка доставки, доступ до потрібної території (наприклад, доставка автомобільним транспортом буде неможлива на острівні держави), вартість перевезення. Виберіть, які фактори найбільш важливі саме для вас і оберіть транспорт:

 • залізничний. До його переваг відносяться низька собівартість доставки і регулярність. До мінусів можемо віднести швидкість;
 • автомобільний. Цей вид доставки обирають за високу мобільність, швидкість, а також за збереження вантажу. До мінусів віднесемо високу собівартість перевезення та залежність від погодних умов.
 • повітряний. Доставка вантажів авіатранспортом є найбільш швидкою і однією з найнадійніших. З недоліків цього виду перевезення — ціна і залежність від погоди.
 • морський. Часто використовується при міжконтинентальній доставці, собівартість перевезення на далекі відстані — одна з найнижчих. До мінусів відносять низьку швидкість доставки.

 

Вибір правової бази та підготовка супровідної документації для міжнародних перевезень

Залежно від обраного виду транспорту визначається правова база для перевезення.

 • Авіаперевезення регулюються правилами Варшавського договору 1929 року.
 • Перевезення морським транспортом засновані на величезній кількості правових джерел. В цілому можна виділити три основні міжнародні документи: Гаазькі правила 1924 року, Правила Вісбі від 1968 року, Гамбурзькі правила ООН 1978 року. 
 • Перевезення автотранспортом регулюється Женевською конвенцією 1956 року. Свої особливості є у нестандартних вантажів — для їх перевезення потрібні окремі дозволи. Основний регламентуючий документ для таких перевезень — це договір міжнародного перевезення, його умови не повинні суперечити існуючим транспортним статутам.

Потрібно пам’ятати, що майже в кожній країні є свої акти, які регулюють міжнародні перевезення. Людині без досвіду в міжнародних перевезеннях досить складно розібратися з усіма правилами і уникнути штрафів, тому при виборі логістичної компанії зверніть увагу, щоб вона надавала супроводжуючі послуги з доставки.

 

Митне оформлення доставки

Розмитнення, або митне очищення товару — це обов’язкова процедура при переміщенні вантажу через кордон. Покупець або продавець повинні сплатити необхідні збори, а також виконати всі адміністративні дії, які пов’язані з розмитненням товару. Для того, щоб вантаж без проблем перетнув кордони, потрібно правильно підготувати документи і заповнити митні декларації. Умовно можемо розділити процес на 3 етапи:

 1. Підготовка дозвільної документації, контрактів, сертифікатів якості продукції.
 2. Перетин кордону.
 3. Заповнення декларацій та сплата митних зборів.

 

Вибір транспортної компанії

Крім описаних пунктів, процес доставки товарів до іншої країни складається з безлічі нюансів: вибір оптимального маршруту, страхування вантажу, юридичний супровід. Саме цьому експортерам досить складно самостійно доставляти свої товари покупцям по всьому світу. Для того, щоб уникнути труднощів і мінімізувати ризики, потрібно вибрати надійну логістичну компанію. Компанія з перевезення вантажів Helion Ukraine не просто доставляє вантаж до пункту призначення, а надає підтримку протягом всієї доставки. Ми максимально спрощуємо для вас процес перевезення, надаючи повний комплекс послуг. Для того, щоб отримати консультацію і розрахувати вартість доставки, телефонуйте: 095 276 29 19 або 099 666 25 94